Mac<->PC

Mac<->PC

verze 3.1

Ikona

(c) Petr Šebek 1996-1997

Obsah:


Co je Mac<->PC

Mac<->PC je program určený pro převod kódování české abecedy mezi prostředím DOS/Windows/UNIX a Macintosh. Provádí tedy změnu kódování znaků s diakritickými znaménky (nabodeníčky) a mění znaky určující konec řádku. Program umí převádět dokumenty vytvořené v prostředí DOS/UNIX s kódováním Latin2, KeybCS2, KOI8ČS, Windows a ISO2 (UNIX) do kódování Macintosh. Naopak dokumenty vytvořené v kódování Macintosh umí převádět do kódování Latin2, KeybCS2, KOI8ČS, Windows ISO2 a na znaky bez diakritiky. Program automaticky rozpoznává (pokud je v nabídce "Překlad" zatržena položka "Automaticky") v jakém prostředí byl dokument vytvořen a převedený dokument ukládá v opačném formátu. Např. byl-li dokument vytvořen v prostředí DOS, bude převedený dokument uložen ve formátu Macintosh a naopak. Typ kódování v prostředí DOS/UNIX nebo Windows musí uživatel určit sám (použitím příslušného tlačítka).


Možnosti programu

Podrobný popis ovládání programu je uveden v dokumentu 'Přísně tajné'. Tento dokument je dodáván spolu s programem Mac<->PC.


Požadavky na systémové vybavení a počítač

Program lze používat na všech typech počítačů Macintosh a PowerMacintosh (je optimalizován pro PowerMacintosh). Požadovaný systém je Systém 7 a vyšší. Minimální volná paměť pro spuštění programu je 256 kB. Program podporuje použití technologie "Táhnout a pustit". Tato technologie však vyžaduje Systém 7.5 a vyšší, nebo Systém 7.1 s nainstalovanými doplňky "Táhnout a pustit" a "Dragging Enabler" (viz. Jak Instalovat Mac<->PC).


Jak Instalovat Mac<->PC

Vlastní program se instaluje pouze překopírováním na pevný disk počítače. Program je rovněž možno spustit z diskety, CD-ROM a ostatních diskových médií. Pokud používáte Systém 7.1 a chcete používat technologii "Táhnout a pustit" (Drag and Drop) je třeba do složky Doplňky v systémové složce zkopírovat doplňky "Táhnout a pustit" a "Dragging Enabler". Tyto doplňky jsou dodány spolu s programem. Po té je nutno počítač Restartovat. Uživatelé systému 7.5 a vyšších nemusí tyto doplňky instalovat, protože jsou součástí systému. Pokud Váš systém technologii "Táhnout a pustit" nepodporuje, lze program používat pouze s drobným omezením při otevírání dokumentů.


Kde získat Mac<->PC ?

Právě tady získáte Mac<->PC.


Autor

Vaše připomínky, dotazy, náměty a díky zasílejte laskavě na mou adresu sebek@mbox.cesnet.cz.


Tuto stránku vytvořil
Petr Šebek
sebek@mbox.cesnet.cz