Nahlédněte i do Diskuse pod čarou!

[Ikona] Outlook Express 4

Vypněte odesílání HTML!

Outlook Express má implitictně zapnuté odesílání vašich dopisů jako HTML! Pokud tuto volbu nevypnete, dostane většina příjemců místo vašeho dopisu následující zprávu:
THIS MESSAGE IS IN MIME FORMAT. Since your mail reader does not understand this format, some or all of this message may not be legible.

Pokud nechcete obtěžovat příjemce, nastavte v předvolbách (nabídka Edit, položka Preferences...) v kategorii Message Composition (v rámci předvoleb Outlook Express) přepínač Mail sending format na Plain text.

Děkuji za dodržování základních pravidel slušnosti.

Nastavte češtinu

Nevím, jak je to možné, ale Outlook sám od sebe odesílá češtinu v ISO-8859-2, bohužel ale v Base64 (viz informace o MIME). Překvapuje mne to, protože nikde v předvolbách o tom nepadne explicitní slovo.

Přesto doporučuji nastavit správně slovo implicitní, jedinou volbu, v níž se hovoří o znakových sadách: Edit->Preferences->Outlook Express->Fonts a v rámečku Language zvolit Character set: Central European (ISO)

Neměl jsem chuť dále Outlook zkoušet, důvody budou zřejmé po přečtení následující sekce.

Praktické zkušenosti

1.
Outlook Express odmítá běžet v emulovaném modu, je to pod jeho úroveň. Pokud máte PPC, musíte si opravdu nainstalovat nativní verzi. (Důvodem použití verze nenativní může být například cestovní disk, spouštíte-li z něj aplikace i na obyčejných Macích.)
2.
Během instalace musíte uvážlivě reagovat na mnoho sugestivních otázek, např.:

[Would you like to set Outlook Express as your default mail and news client?]

3.
V systému najdete miliony knihoven nespočitatelné velikosti, pro příklad uvedu jen automaticky vyráběnou cache o 5 MB. (Možná lze zmenšit, proč se ale i v úplně prázdném Outllooku dělá tak velká, mi připadá přinejmenším tajemné.)
4.
Během několika hodinového souboje jsem Outlook spouštěl minimálně desetkrát. A ani jednou jsem neměl příležitost skončit jej regulérně, počítač vždycky v něčem zatuhnul nebo hlásil nesmysly jako je tento:

[The application Outlook Express has unexpectedly quit, possibly because the server that contains it has been disconnected.]

5.
Nakonec to dopadno tak, že i po restartu hlásil stroj zajímavé věci:

[There is not enough memory to open Outlook Express (zero K needed, zero K available).]

[The info window for the application Outlook Express could not be opened, because there isn't enough memory available. (V pozadí okno informací o systému říká, že je volných 40,3 MB]

Outlook jsem nechtěl znovu přeinstalovávat, protože jsem už měl systém vyčištěný od jeho zbytečností a nechtělo se mi to dělat znovu...